Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оскарження результатів перевірок Держпраці

17.06.2020 1651 0 1

Перевірки контролюючими органами: підстави та порядок проведення, облік результатів

Рішення, винесені органом Держпраці за результатами планової/позапланової перевірки або інспекційного відвідування, можуть бути оскаржені. Зокрема, суб’єкт господарювання (далі – СГ) може оскаржити припис або вимогу інспектора праці в адміністративному або судовому порядку, а постанову про накладення штрафу – тільки в судовому порядку. У консультації розповімо, як правильно це зробити, а також наведемо зразок позову про скасування припису та постанови органу Держпраці про накладення штрафу.

Припис інспектора праці може бути оскаржений протягом 10 днів із дати його отримання, а вимога – в одноденний строк із дати її отримання. Скарга про скасування припису та вимоги інспектора праці подаються керівникові або заступникові відповідного територіального органу Держпраці (далі – орган Держпраці) (п. 26 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 21.08.19 р. № 823, далі - Порядок № 823).

Якщо рішення керівника або заступника керівника органу Держпраці не задовольнить СГ, рішення може бути оскаржене голові або заступникові голови Держпраці.

Зверніть увагу! За результатами розгляду скарг приписи та вимоги інспектора праці можуть бути скасовані повністю або в окремій частині.

Скарга розглядається протягом 30 днів із дня її надходження (п. 26 Порядку № 823).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали