• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може орган Держпраці проводити перевірку, якщо директор відсутній?

На підприємство з позаплановою перевіркою прийшли представники Держ­праці. Директор підприємства відсутній із поважної причини – перебуває в тривалому закордонному відрядженні. Чи мають право перевіряючі розпочати перевірку чи строк її проведення повинен бути перенесений? Як слід себе вести в подібній ситуації?

Це питання недостатньо врегульоване законодавчо, тому однозначної відповіді тут немає.

Пояснимо докладніше. З одного боку, згідно з ч. 11 ст. 4 Закону від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877), який із цього року поширює свою дію на органи Держпраці, планові або позапланові заходи у відношенні юрособи повинні проводитися в присутності керівника підприємства або особи, уповноваженої керівником на те, щоб зустрічати перевіряючих.

З іншого боку, ні в Законі № 877, ні в іншому нормативно-правовому акті, що регламентує проведення перевірок органами Держпраці, немає такої підстави для перенесення строку перевірки, як відсутність керівника.

Тому потрібно діяти по ситуації. Нерідко на практиці в подібних випадках перевіряючі йдуть назустріч суб'єкту господарювання і можуть на декілька днів відстрочити початок перевірки, якщо причина відсутності керівника дійсно поважна.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали