• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може інспектор держпраці ставити запитання працівникам підприємства?

21.12.2018 371 0 3

Чи має право інспектор Держпраці в ході інспекційних відвідувань ставити запитання працівникам підприємства (і чи зобов'язані вони відповідати на його запитання)?


Так, інспектор Держпраці має право ставити запитання працівникам підприємства.

У пп. 3 п. 11 Порядку здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295, сказано, що інспектор праці має право – наодинці або у присутності свідків – ставити керівникові та/або працівникам об'єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати на ці запитання усні та/або письмові пояснення.

Чи зобов'язані працівники підприємства відповідати на ці запитання? Тут ситуація така. Згідно зі ст. 63 Конституції особа не несе відповідальності за відмову надавати свідчення або пояснення стосовно себе, членів сім'ї або близьких родичів. Виходячи із цієї номи рядовий працівник підприємства має право відмовитися відповідати на запитання інспектора, якщо вони стосуються особисто цього працівника або його родичів чи членів сім'ї.

Проте посадовим особам підприємства (наприклад, директорові, головному бухгалтерові, начальникові кадрової служби) треба бути обережнішими з відмовою давати пояснення інспектору. Адже така відмова може бути розцінена перевіряючими як створення перешкод у проведенні перевірки, а за таке порушення підприємству загрожує серйозний штраф, що застосовується на підставі ст. 265 КЗпП:

  • у розмірі 100 МЗП (зараз це 372 300 грн.) – якщо перевірка стосується виявлення неоформлених співробітників;
  • у розмірі 3 МЗП (11 169 грн.) – якщо перевірка стосується інших питань.

Іншими словами, посадовій особі «не личить» відмовлятися від спілкування з інспектором.

А щоб уникнути неприємних моментів, пов'язаних із розголошенням працівниками важливої інформації, яка може так чи інакше вплинути на результати перевірки, рекомендуємо поклопотатися про це завчасно. Керівник підприємства повинен:

  • по-перше, призначити відповідального за спілкування з перевіряючими, який відповідатиме на запитання інспекторів і даватиме необхідні пояснення;
  • по-друге, проінструктувати працівників підприємства, як їм поводитися, та ознайомити їх із нормою ст. 63 Конституції.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали