• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можуть підприємство покарати за непроведення інвентаризації?


На підприємстві декілька років не проводилася інвентаризація, оскільки директор уважає, що її проведення – це право, а не обов'язок підприємства. Чи має рацію директор? І чи не буде негативних наслідків для підприємства через непроведення інвентаризації?


Ні, директор не має рації. У тих випадках, коли інвентаризація є обов'язковою згідно із законодавством, підприємство зобов'язане її проводити. Крім того, підприємство може проводити інвентаризацію в будь-який момент, коли вважатиме за потрібне. Отоді це право підприємства, а не обов'язок.

Підприємства повинні проводити інвентаризацію активів і зобов'язань для забезпечення достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Під час інвентаризації перевіряється та документально підтверджується наявність, стан та оцінка активів і зобов'язань. Об'єкти та періодичність проведення інвентаризації визначаються керівником підприємства, крім випадків, коли проведення інвентаризації є обов'язковим (ст. 10 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»). 

Згідно з п. 4 розд. I Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, проведення інвентаризації забезпечує власник (власники) або вповноважений орган/посадова особа, який керує підприємством. Випадки, коли інвентаризація проводиться в обов'язковому порядку, наведено в п. 7 розд. I Положення № 879 (наприклад, перед складанням річної фінзвітності; у випадку зміни матеріально відповідальних осіб; на підставі судового рішення і т. д.).

Тепер про негативні наслідки. За непроведення обов'язкової інвентаризації передбачена відповідальність – дисциплінарна та адміністративна.

Дисциплінарна відповідальність накладається роботодавцем. Працівників, винних у непроведенні інвентаризації або її проведенні з порушеннями, роботодавець може притягти до дисциплінарної відповідальності. До заходів дисциплінарного впливу відносяться (ст. 147 КЗпП):

  • догана;
  • звільнення.

При цьому, згідно зі ст. 149 КЗпП, за кожне порушення до працівника може застосовуватися тільки одне дисциплінарне стягнення. У даному випадку для звільнення з ініціативи роботодавця немає підстав, тому винному працівнику (працівникам) можна винести тільки догану. Причому тільки протягом місяця із дня виявлення проступку. Строк перебування працівника у відпустці або на лікарняному в цей період не включається. Однак у будь-якому разі догана може бути оформлена не пізніше 6 місяців із моменту вчинення проступку. Керівник підприємства оформляє догану у вигляді наказу. Із наказом співробітника знайомлять під підпис.

Зверніть увагу: притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності – це не обов'язок, а право роботодавця.

Адміністративна відповідальність. За несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризації коштів і матеріальних цінностей передбачена відповідальність на підставі ст. 1642 КУпАП. За таке порушення застосовується штраф у розмірі від 8 до 15 НМДГ (від 136 до 255 грн.). При аналогічному повторному порушенні протягом року розмір штрафу становитиме від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн.). Дані штрафи накладаються на керівника підприємства, оскільки він є посадовою особою, відповідальною за проведення інвентаризації.

Органом, який уповноважений накладати штрафи за вищевказане правопорушення, є Державна аудиторська служба (постанова КМУ від 28.10.15 р. № 868 і від 03.02.16 р. № 43).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи можуть підприємство покарати за непроведення інвентаризації?