Як обмінюються інформацією ДФС, Держпраці і ПФУ
03.01.2018 1117 0 3
У деяких випадках питання контролю різними держорганами можуть так чи інакше перетинатися. Наприклад, органи ПФУ з отриманої від платника податків звітності взнають, що працівник знаходився у відпустці без збереження зарплати довше, ніж це передбачено законодавством. Але фонд не має права карати за таке порушення – це в компетенції органів Держпраці. Тому ПФУ проінформує про виявлений випадок органи Держпраці. Публікований Порядок № 11-1 регламентує процедуру такого інформаційного обміну.
Порядок № 11-1 визначає механізм інформаційної взаємодії між ПФУ, ДФС і Держпраці (далі – контролюючі органи) із приводу відомостей, що містять ознаки:
- використання праці неоформлених працівників;
- порушення законодавства про працю.
Мета документа – своєчасне виявлення контролюючими органами порушень трудового законодавства і відповідне реагування на такі порушення в рамках компетенції кожного держоргану – учасника інформаційного обміну, у тому числі притягування до відповідальності.
Нормами Порядку № 11-1 зобов'язані керуватися органи ПФУ, ДФС і Держпраці. Але цей документ стосується також усіх роботодавців – і юросіб, і фізосіб-підприємців, які використовують найману працю. Адже саме про їх порушення (або припущення про порушення) обмінюватимуться інформацією вказані органи.
Інформаційний обмін здійснюється на двох рівнях:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року