Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як податковому консультантові виконати вимоги Закону про фінмоніторинг

28.05.2020 618 0 2

Акценти цієї статті:

  • хто з бізнес-консультантів зобов'язаний моніторити фіноперації своїх клієнтів;
  • якими є повноваження консультанта з питань оподаткування в Україні та за кордоном;
  • які дані про клієнта повинен мати у своєму розпорядженні податковий консультант для виконання своїх обов'язків згідно із законом про фінмоніторинг.

Як правило, підприємство потребує допомоги ззовні, коли у нього не вистачає внутрішніх ресурсів або серед керівництва є розбіжності за ключовими питаннями діяльності. Сьогодні в Україні прийнято залучати до вирішення тих або інших питань експертів у різних галузях знань – маркетологів, менеджерів з персоналу, фінансистів, податкових консультантів. Ці фахівці допомагають підприємству професійно вирішити поставлені завдання, вийти на новий рівень розвитку. Потреба в консалтингових послугах виникає як у великого, так і в малого бізнесу.

Закон від 06.12.19 р. № 361-IX «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361), що набув чинності у квітні цього року, наробив багато галасу. Адже законодавець зобов'язав окремі категорії консультантів, спеціально визначених як суб'єкти первинного фінмоніторингу (далі – ССПФМ), стати на облік у Держфінмоніторингу, відстежувати ризикові фінансові операції клієнтів і повідомляти Держфінмоніторинг про випадки, коли їх клієнти здійснюють фінансові операції, пов'язані з відмиванням грошей.

Детально про взяття на облік і загальні обов'язки нотаріусів, адвокатів, бухгалтерів, юристів, консультантів та інших ССПФМ уже було написано в «Обов’язки спеціально визначених суб’єктів первинного фінмоніторингу». А сьогодні спробуємо разом із вами розібратися, у чому конкретно полягають обов'язки консультантів з оподаткування, які виступають у ролі ССПФМ. А головне – чи можна їх виконати на практиці.

Перш за все заспокоїмо консультантів із маркетингу, персоналу, фінансів та інших бізнес-консультантів: Закон № 361 ні до чого їх не зобов'язує. Його дія поширюється тільки на суб'єктів господарювання – консультантів із питань оподаткування як на окрему категорію ССПФМ (пп. «в» п. 7 ч. 2 ст. 6 Закону № 361).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали