Як банки перевіряють фіноперації клієнтів
09.01.2018 813 0 1
З 1 вересня 2016 року діє Положення № 369 про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фіноперації та їх учасників. Які саме операції підпадають під перевірку, хто їх проводить і за якими підставами, ви дізнаєтеся із цієї консультації.
Положення № 369 розроблено для визначення наявності або відсутності ознак здійснення банком ризикової діяльності, наявності або відсутності підозр і підстав вважати, що характер або наслідки фіноперацій можуть нести реальну або потенційну небезпеку інтересам вкладників або інших кредиторів банку. Крім того, цей документ:
- визначає процедуру проведення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фіноперації клієнтів;
- установлює перелік фіноперацій, які підлягають або не підлягають перевірці, осіб, відповідальних за проведення аналізу та перевірку документів, а також індикатори ризикових операцій.
У Положенні № 369 використовуються два основних поняття:
- ризикова фінансова операція – фіноперація, яка містить/може містити ознаки здійснення банком ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників або інших кредиторів банку, у тому числі для приховання реальних вигодонабувачів, здійснення будь-яких дій, пов'язаних із коштами, які можуть бути отримані в результаті скоєння злочину, направлених на приховання джерел походження вказаних коштів або сприяння особі, яка є співучасником злочину, і т. п. (пп. 4 п. 2);
- індикатори ризикової фіноперації – установлена Нацбанком ознака або сукупність ознак фіноперацій, учасників фіноперацій та їх намірів/дій, які дозволяють виявляти ризикові фіноперації (пп. 3 п. 2).
Аналіз і перевірка документів (інформації) здійснюється з метою виявлення індикаторів ризикової фіноперації, які наведено в додатках 1 і 2 до Положення № 369.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року