• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є строки давності для перевірок Держпраці та для застосування штрафів?

09.01.2020 1833 0 1

На наше підприємство прийшли з перевіркою інспектори органу Держпраці та вимагали у нас кадрові документи за останні 10 років. Наскільки правомірні такі вимоги перевіряючих? Хіба вони не повинні обмежуватися періодом у 1 095 днів (адже після трьох років первинні бухгалтерські документи можуть бути знищені)?

На жаль, вимоги перевіряючих є правомірними. Жоден нормативно-правовий акт не містить обмеження за строками давності для перевірок із питань дотримання законодавства про працю.

Що стосується згаданого в запитанні строку 1 095 днів, то такий строк є в Податковому кодексі (далі – ПК). У ст. 102 ПК передбачено, що контролюючий орган має право провести перевірку в межах 1 095 днів. Проте стосується це правило тільки податкових перевірок, здійснюваних органами ДПС, і жодним чином не поширюється на трудові перевірки. Це прямо випливає з норм ст. 1 та ст. 41 ПК.

Органи Держпраці при своїх перевірках та інспекційних відвідуваннях керуються не ПК, а такими документами, як:

У цих документах про строки давності перевірок (інспекційних відвідувань) узагалі не йдеться. А це означає, що перевіряючі мають право досліджувати документи за будь-який період.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали