• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є строки давності для перевірок Держпраці та для застосування штрафів?

Органи Держпраці не перевіряли підприємство вже багато років. Зараз хочуть перевірити позапланово, про що повідомили по телефону. У зв'язку з цим виникає запитання – за який період можуть перевірити та чи є строки давності для перевірок Держпраці, а також давність щодо застосування штрафних санкцій у цій сфері?

Ні, строків давності на проведення перевірок органами Держпраці законодавством не встановлено. Тому перевірити підприємство можуть за будь-який період без обмеження якимось строком.

Як ви знаєте, багато документів, що стосуються трудових відносин, повинні зберігатися на підприємстві набагато довше, ніж інші первинні документи. Наприклад, особові справи, особові картки співробітників підлягають зберіганню протягом 75 років після звільнення працівника (п. 493, 497 Переліку, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.12 р. № 578/5). Також не обмежені строком позовної давності і вимоги працівників про стягнення з роботодавця належної їм заробітної плати (ст. 233 КЗпП). Тому в принципі перевірити можуть і дуже давній період в історії підприємства.

Тепер пояснимо щодо строків застосування санкцій за порушення трудового законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали