• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Значні правочини: ТОВ стало легше дихати

03.12.2019 141 0 0

Для кого ця стаття: для директора, бухгалтера та юриста товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю (далі – ТОВ, ТДВ).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що змінилось у порядку отримання згоди на укладення значного правочину, як автоматично погодити усі значні правочини та викласти цю умову в статуті.

За цією темою див. також «Значні правочини, або Які угоди дозволяється підписувати директору».

Із набуттям чинності з 17.06.18 р. Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275) з’явився термін «значний правочин». Розуміти його суть необхідно кожному директору, бухгалтеру та юристу ТОВ і ТДВ.

У Законі № 2275 ідеться про те, що статутом може передбачатись особливий порядок отримання згоди на вчинення директором певних правочинів залежно від вартості їх предмета або інших критеріїв. Такі правочини є значними.

За загальним правилом рішення про надання згоди на вчинення значного правочину приймається загальними зборами учасників. Тобто обійтися без прийнятого на загальних зборах дозволу на укладення договору, предмет якого (вартість майна, робіт чи послуг) перевищував 50 % вартості чистих активів ТОВ станом на кінець попереднього кварталу, не вдавалося (ч. 2 ст. 44 Закону № 2275). У цьому і була проблема. ТОВ і ТДВ на кожен значний правочин доводилось скликати загальні збори учасників та оформлювати згоду на його укладення у формі протоколу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали