• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сама по собі наявність ТТН не підтверджує реальність господарської операції

27.08.2018 260 0 0

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Позивач – представництво нерезидента (далі – представництво), відповідач – Головне управління ДФС (далі – орган ДФС).

У вересні – жовтні 2016 року орган ДФС провів планову виїзну документальну перевірку представництва з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.14 р. по 30.06.16 р. В акті перевірки зазначено, що представництво завищило податковий кредит, оскільки фінансово-господарські операції з декількома контрагентами є нереальними. На підставі акта орган ДФС прийняв податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), яким позивачеві зменшено від’ємне значення суми ПДВ і накладено штраф у сумі 1 648 911 грн. Представництво не погодилося із цим ППР і подало позов до суду. Суд відмовив у задоволенні позовних вимог представництва про визнання незаконним і скасування ППР. Представництво оскаржило це рішення, звернувшись до апеляційного суду.

1. Позивач. Прийняття ППР є незаконним, оскільки на підтвердження реальності операцій з контрагентами органу ДФС були надані всі первинні бухгалтерські документи.

2. Відповідач. При складанні первинних документів (видаткових накладних, ТТН тощо) позивачем було допущено безліч порушень. Крім того, у контрагентів позивача відсутня матеріально-технічна база, яка необхідна для виконання умови договору з позивачем і надання йому послуг.

Суд (Постанова Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22.02.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 72448881) не задовольнив скаргу представництва, залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали