• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може орган ДФС вимагати в підприємства документи, строк зберігання яких закінчився

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які строки зберігання документів установлені законом та чи зобов'язане підприємство надавати контролюючому органу копії тих документів, у яких закінчився строк зберігання.

Що можна зробити на практиці: правильно скласти відмову на запит ДФС про надання копій документів, строк зберігання яких закінчився.

Ситуація
На підприємство надійшов запит від органу ДФС про надання копій документів, оформлених на закупівлю обладнання в лютому 2013 року. При цьому в грудні 2013 року була проведена планова перевірка підприємства. Після закінчення 3 років із дня закінчення перевірки документи за даною операцією були знищені. Чи має право орган ДФС вимагати документи, строк зберігання яких закінчився?

Ні, підприємство не зобов'язане надавати документи, строк зберігання яких закінчився. Пояснимо чому.

Які існують строки зберігання документів?

Строки зберігання первинних документів, що підтверджують доходи і витрати, а також фінансової звітності, інших документів, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків, установлені п. 44.3 Податкового кодексу (далі – ПК). Усі вказані документи слід зберігати не менше 1 095 днів із дня подання податкової звітності. А якщо платник податків подав звітність із запізненням, тоді строк у 1 095 днів починає відлічуватися після закінчення строку, установленого для її подання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали