• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи враховуються у податковому обліку суми штрафних санкцій, нарахованих платнику податку за результатами перевірки?

За результатами податкової перевірки нараховано штрафні санкції та пеню –  чи включаються такі суми до витрат при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток?

Об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають згідно з положеннями розд. III «Податок на прибуток підприємств» ПК (пп. 134.1.1 ПК в редакції, чинній з 01.01.15 р.).

Розділом III ПК не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці за штрафами, пенею, неустойкою, тобто такі операції відображаються згідно з правилами бухобліку.

Визнані штрафи, пеня, неустойка у бухобліку включаються до інших операційних витрат (п. 20 П(С)БО 16).

Отже, понесені витрати у вигляді визнаних платником податку штрафів, пені, неустойки за порушення податкового законодавства, беруть участь при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухобліку без подальшого його коригування на такі витрати.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи враховуються у податковому обліку суми штрафних санкцій, нарахованих платнику податку за результатами перевірки?