Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Поточний рахунок нерезидента у країні з «низькоподатковою юрисдикцією»: чи є операція контрольованою?

Микола Мішин

13.06.2016 284 0 1

Підприємство з доходом більше 50 млн грн. на рік придбаває товари загальною вартістю більше 5 млн грн. у нерезидента – непов’язаної особи, зареєстрованої у країні, яка не включена до Переліку, затвердженого розпорядженням КМУ від 16.09.15 р. № 977 (далі – Перелік № 977). Водночас кошти за товар підприємство перераховує нерезиденту на його поточний рахунок у банку, місцем реєстрації і знаходження якого є держава, включена до Переліку № 977. Чи є така операція контрольованою? Чи очікують таке підприємство наслідки, пов’язані з місцезнаходженням банку нерезидента?

Відразу зауважу, що в наведеній ситуації операція не є контрольованою, а підприємство не очікують ніякі наслідки, пов’язані з місцезнаходженням банку нерезидента у країні, що входить до Переліку № 977.

Річ у тому, що відповідно до пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу (далі – ПК) для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабміном.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали