• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вартість комунальних послуг відшкодовується орендарем: чи застосовувати касовий метод?

Ситуація. Підприємство здає в оренду об'єкт нерухомості. За умовами договору вартість комунальних послуг орендодавець відшкодовує орендарю на підставі виставленого рахунка (окремо від орендної плати).

Запитання. Чи повинен орендодавець оформляти податкову накладну на дату отримання від орендаря відшкодування вартості електроенергії (тобто застосовувати касовий метод)?

Коротка відповідь. Ні, орендодавець повинен оформляти податкову накладну за першою подією (тобто або на дату отримання відшкодування від орендаря, або на дату підписання акта наданих послуг).

До 1 липня 2017 року платники ПДВ, які здійснюють постачання (у т. ч. оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, визначають дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за касовим методом (підстава – п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали