Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Списання безнадійних боргів у платників податку на прибуток: облік

05.12.2019 1316 0 2

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

Якщо з будь-яких причин заборгованість, яка числиться у бухобліку, не підлягає погашенню, її потрібно списати з балансу підприємства, щоб не вводити в оману користувачів фінзвітності. У консультації розглянемо, як платникам податку на прибуток відобразити в бухгалтерському і податковому обліку списання дебіторської та кредиторської заборгованості (далі – ДЗ та КЗ відповідно).

Безнадійною ДЗ у бухобліку вважається поточна ДЗ, щодо якої існує впевненість й її неповерненні боржником або за якою минув строк позовної давності (п. 4 П(С)БО 10). При цьому поточна ДЗ – це заборгованість, яка виникла в ході нормального операційного циклу або буде погашена протягом 12 місяців з дати балансу (п. 4 П(С)БО 10).

Завважимо, що визначення поняття «Безнадійна КЗ» у бухобліку немає. На практиці такою заборгованістю зазвичай уважають ту, за якою минув строк позовної давності, або ту, щодо якої точно впевнені, що кредитор не зажадає її погашення (наприклад, у зв’язку з його ліквідацією).

ПК містить конкретні критерії визначення безнадійної заборгованості. Так, згідно з пп. 14.1.11 ПК для цілей оподаткування безнадійною вважається, зокрема, заборгованість, що відповідає одній із таких ознак:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали