Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Найпоширеніші запитання щодо ПДВ з консультаційної лінії

17.11.2020 570 0 0

Ми підготували для вас короткі відповіді на найпоширеніші запитання щодо ПДВ, які надходять до нас від ваших колег на консультаційну лінію.

Скорочення, які використані в таблиці: ПК – Податковий кодекс; ПНподаткова накладна; РК – розрахунок коригування; УР – уточнюючий розрахунок; СЕА – система електронного адміністрування; ЕК – електронний кабінет.


з/п

Запитання

Відповідь

1

2

3

1

На одну операцію помилково оформили дві ПН (на дати першої та другої події). Який РК треба скласти для коригування зайвої ПН?

Для таких ситуації передбачено спеціальний РК із типом причини «20». Докладно про те, як оформити такий РК, читайте в «Як правильно та без наслідків анулювати помилкову ПН». Там же ви знайдете й зразок його заповнення

2

Куди платити суми за УР?

Якщо в результаті виправлення помилки виникає недоплата, суму такої недоплати, штраф (3 % від суми недоплати) і пеню (за наявності) потрібно сплатити до подання УР.

При цьому слід пам’ятати, що:

– суму недоплати треба сплатити на електронний рахунок у СЕА;

– суму штрафу та пені – на бюджетний рахунок

3

Якщо всі суми за УР (і недоплата, і штраф) були перераховані на бюджетний рахунок, чи можна їх повернути?

На бюджетному рахунку сума донарахованих за УР податкових зобов’язань, яка потрапила туди з поточного рахунка платника ПДВ помилково (ця сума повинна була перераховуватися на електронний рахунок у СЕА), утворює переплату.

Якщо платник ПДВ захоче повернути собі суму переплати, йому слід подати заяву до податкового органу, куди була перерахована зайво сплачена до бюджету сума ПДВ (п. 43.4 ПК).

Докладніше про те, як виправити помилки в декларації з ПДВ, див. «Виправляємо помилки в декларації з ПДВ: аналіз практики та рекомендації»

4

За якою формою слід подати заяву для повернення переплати, що виникла на бюджетному рахунку?

Заяву платник ПДВ може подати в електронній формі (ідентифікатор форми J/F 1302001) або ж написати в довільній формі та подати через меню «Листування з ДПС» у приватній частині ЕК (ЗІР, категорія 129.04)

5

Як оформити РК до РК?

Насамперед слід пам’ятати, що РК оформляється до ПН, а не до РК. Тобто в РК завжди вказуються дата та номер ПН, показники якої коригуються. Але до однієї ПН можуть подаватися декілька РК.
І якщо до ПН раніше вже був оформлений РК, тоді при оформленні повторного РК дані ПН потрібно коригувати вже з урахуванням раніше внесених змін

6

До ПН був помилково оформлений РК із причиною коригування «103», яким показники цієї ПН були обнулені. Як виправити таку помилку?

На жаль, можливість оформити РК для відновлення ПН, показники якої були обнулені, не передбачена. Тому єдиний вихід – оформити нову ПН датою виникнення податкових зобов’язань.

Нагадуємо! У період дії карантину штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН не застосовується

Найпоширеніші запитання щодо ПДВ.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали