• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З якого моменту нараховується пеня при самостійному виправленні помилки платником податків?

У податковій декларації була допущена помилка, яка потягла за собою заниження податкового зобов'язання. Помилка виявлена платником податків самостійно. Чи повинна в цьому випадку при виправленні помилки нараховуватися пеня за перші 90 днів?

Пеня за порушення вимог податкового законодавства нараховується за правилами, визначеними ст. 129 Податкового кодексу (далі – ПК).

Так, згідно з п. 129.9 ПК пеня не нараховується, якщо самостійно виявлені помилки виправляються платником податків протягом 90 календарних днів після закінчення строку, установленого для сплати грошового зобов'язання. Тобто якщо ви виявили заниження податку і встигли виправити помилку за 90 днів – пеню нараховувати не треба.

А якщо не встигли? Тобто якщо помилка виправляється платником податків уже після закінчення 90-денного строку? Тоді пеня повинна нараховуватися за правилами, визначеними п. 129.1 ПК. А в пп. 129.1.2 ПК сказано, що нарахування пені у разі заниження податку починається в день настання строку погашення податкового зобов'язання. Виникає запитання: чи повинна в цьому випадку нараховуватися пеня за перші 90 днів?

Існують дві думки із цього питання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали