Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Різниці за іншими резервами і забезпеченнями

Різниці для всіх платників податків

Фінрезультат звітного періоду коригується на різниці за операціями з резервами і забезпеченнями (крім забезпечень на виплати, пов'язані з оплатою праці). Робити такі коригування зобов'язані всі платники податку на прибуток, які застосовують усі різниці, установлені Податковим кодексом (далі – ПК).

Коригування на різниці, що виникають при формуванні забезпечень для відшкодування майбутніх витрат у нефінансових установ, передбачене п. 139.1 ПК. Згідно із цим пунктом платник повинен:

  • збільшити фінрезультат (пп. 139.1.1 ПК) – на суму витрат, здійснених на створення забезпечень (резервів) для відшкодування майбутніх витрат згідно з НП(С)БО або МСФЗ;
  • зменшити фінрезультат (пп. 139.1.2 ПК) – на суму використання створених забезпечень (резервів), раніше сформованих згідно з НП(С)БО або МСФЗ, а також на суму коригування (зменшення) таких забезпечень, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування за правилами бухобліку.

Коригування згідно з п. 139.1 ПК не застосовуються:

  • до резерву сумнівних боргів (для нього своє коригування згідно з п. 139.2 ПК);
  • до забезпечень (резервів) витрат на виплату відпусткових та інших сум, пов'язаних з оплатою праці, і сплату ЄСВ, який нараховується на такі виплати. Це прямо зазначено в п. 139.1 ПК. Тобто такі виплати враховуються для цілей визначення податку на прибуток за правилами бухобліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали