Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Різниці за операціями з невиробничими ОЗ та НА

Різниці для всіх платників податків

Різниці, що стосуються операцій з невиробничими основними засобами і нематеріальними активами (далі – ОЗ та НА), передбачені нормами розд. III Податкового кодексу (далі – ПК). Тому коригувати фінрезультат таких різниць зобов’язані платники податку на прибуток, які:

  • застосовують усі різниці, передбачені ПК;
  • мають на балансі невиробничі ОЗ та/або НА.

Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають, що такі ОЗ та НА не призначені для використання в госпдіяльності платника (пп. 138.3.2 ПК). Визначення ОЗ наведено в пп. 14.1.138 ПК. Поняття НА окремо в ПК не розшифровується (тобто воно відповідає бухгалтерському визначенню цих активів).

Проте не розслабляйтеся! ДФС постійно роз’яснює, що коли необоротні активи за фактом не використовуються в госпдіяльності платника, вони відносяться до невиробничих (див., наприклад, Індивідуальні податкові консультації від 17.10.17 р. № 2251/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, від 18.12.17 р. № 3025/6/99-99-15-02-02-15/ІПК). Таким чином, на думку ДФС, навіть якщо ОЗ спочатку були призначені для використання в госпдіяльності, але не використовуються в ній, такі ОЗ уважаються невиробничими.

Детально про облік коригувань на різниці, пов’язані з невиробничими ОЗ та НА, див. у статті «Облік податкових різниць, пов'язаних із невиробничими необоротними активами».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали