Облік податкових різниць, пов'язаних із невиробничими необоротними активами
06.11.2017 403 0 2
ТЕОРЕТИЧНИЙ МІНІМУМ
Нагадаємо, що облік податкових різниць, пов'язаних з основними засобами (далі – ОЗ) і нематеріальними активами (далі – НА), зобов'язані вести тільки ті платники податку на прибуток, які за останній звітний рік отримали дохід більше 20 млн грн. або отримали менший дохід, але не заявили про незастосування різниць у першій звітній декларації (пп. 134.1.1 Податкового кодексу, далі – ПК).
У сьогоднішньому випуску розглянемо, як платнику податку на прибуток відкоригувати фінрезультат на різниці, пов'язані з експлуатацією та вибуттям ОЗ і НА.
Невиробничі ОЗ і НА – це термін податкового обліку. Так із 1 січня 2017 року називають об'єкти ОЗ і НА, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку на прибуток (пп. 138.3.2 ПК). Тобто в діяльності, спрямованій на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПК).
До цієї дати невиробничими вважалися активи, не використовувані в госпдіяльності. Таке визначення «невиробничості» дозволяло фахівцям ДФС цілком законно визнавати невиробничими необоротні активи, тимчасово не використовувані підприємством. Наприклад, активи, що знаходяться на капітальному ремонті.
Зміна, унесена законодавцями з 1 січня 2017 року у визначення терміна «невиробничі», повинна була зменшити податковий тиск на платників. Але натомість призвела до неоднозначності в питанні визнання активів невиробничими.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року