• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець іде в декрет: де краще отримати допомогу по вагітності та пологах

Ольга Целуйко

27.08.2014 515 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як жінці-підприємцеві отримати допомогу по вагітності та пологах із бюджету або з ФСС з ТВП, уклавши відповідний договір на добровільних засадах.

Що можна зробити на практиці: вибрати той варіант, який дозволяє отримати максимальну суму допомоги у вашій конкретній ситуації.

Навіщо сплачувати ЄСВ під час декретної відпустки

Як відомо, на період декретної відпустки жінка-підприємець не звільняється від сплати ЄСВ – це не передбачено Законом від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

У загальному випадку ЄСВ нараховується і сплачується:

  • єдинниками – за ставкою 34,7 %. При цьому суму для обкладення ЄСВ єдинники визначають самостійно: не більше від максимальної величини бази нарахування ЄСВ, установленої Законом № 2464, але не менше від розміру мінімального страхового внеску (п. 3 ч. 1 ст. 7, ч. 11 ст. 8 Закону № 2464). Це означає, що єдинник сплачує ЄСВ незалежно від того, чи отримує він дохід;
  • загальносистемники – за ставкою 34,7 %. Базою для обкладення ЄСВ є дохід (прибуток) від підприємницької діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, але не менше від суми мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7, ч. 11 ст. 8 Закону № 2464). Як правило, протягом року загальносистемник щомісяця сплачує ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску. Потім у річній податковій декларації він робить перерахунок, виходячи з фактично отриманого за рік доходу (прибутку). Причому сума чистого доходу за рік, відображена в таблиці 1 звіту за формою додатка 5 (це додаток до Порядку формування і подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.13 р. № 454), повинна відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, заявленій у податковій декларації , яка подається за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 11.12.13 р. № 793. Залежно від результату перерахунку, можливо, доведеться доплатити ЄСВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали