• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Порядок і строки сплати ПДФО і військового збору

12.02.2019 2627 0 1

ПДФО та військовий збір: нарахування, сплата, звітність

ПК передбачає різні строки сплати ПДФО і військового збору (далі – ВЗ) залежно від способу виплати доходу. Крім того, важливо правильно визначити місце сплати. Неправильна сплата податку і ВЗ загрожує застосуванням штрафу за його несплату. Зі статті ви дізнаєтеся, хто, у які строки та куди повинен перераховувати утримані з доходів суми ПДФО і ВЗ.

ПДФО, утриманий із доходів фізосіб (як резидентів, так і нерезидентів), зараховується до бюджету відповідно до БК (пп. 168.4.1 ПК). При цьому ст. 64 БК передбачено такий порядок сплати ПДФО:

  • податковий агент – юрособа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або представництво нерезидента-юрособи перераховує податок до відповідного місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням в обсягах податку, нарахованого на виплачені фізособі доходи;
  • податковий агент – фізособа перераховує податок до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізособи в органах доходів і зборів;
  • фізособа, яка отримує доходи від особи, що не є податковим агентом, перераховує податок до відповідного бюджету за своєю податковою адресою.

Важливо! ПДФО, утриманий з доходу, отриманого від здачі в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), перераховується до бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди.

Який порядок сплати податку філіями та відокремленими підрозділами?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали