Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Покупець не зареєстрував РК: коли постачальник може списати суму ПДВ

24.07.2019 1590 0 2

Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків

Якщо в процесі господарської діяльності підприємства – платника ПДВ виникла необхідність оформити від’ємний розрахунок коригування (далі – РК), це може спричинити додаткові труднощі. Адже оформляє такий РК постачальник, а реєструє в ЄРПН покупець (п. 192.1 ПК). І нерідко трапляється, що з тих або інших причин покупець відмовляється реєструвати від’ємний РК. Як бути постачальнику, розповімо на прикладі практичної ситуації.

СИТУАЦІЯ

Постачальник і покупець товару – платники ПДВ. 14.05.19 р. постачальник отримав передоплату за товар українського виробництва в сумі 120 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 20 000 грн.). На дату передоплати (перша подія) була виписана ПН (з одним заповненим рядком) і своєчасно зареєстрована в ЄРПН. Однак 28.05.19 р. була підписана додаткова угода про розірвання договору. 12.06.19 р. постачальник повернув передоплату покупцю, оформивши РК до даної ПН. Але покупець не зареєстрував РК в ЄРПН, мотивуючи це тим, що в разі реєстрації РК у нього зменшується ліміт реєстрації ПН. Що робити постачальнику з податковими зобов'язаннями з ПДВ?

Згідно з пп. 192.1.1 ПК якщо сума компенсації за товар (або послугу) зменшується (як у нашому випадку), то постачальник має право зменшити податкові зобов'язання тільки після того, як РК буде зареєстрований в ЄРПН. Оскільки РК від’ємний, обов'язок щодо його реєстрації покладено на покупця.

Якщо покупець зареєструє РК, то постачальник зможе зменшити податкові зобов'язання з ПДВ у періоді:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали