• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Подарунки, ЄСВ і пенсії

21.01.2020 176 0 0

Ситуація, розглянута у статті, не є надуманою. Ця тема свого часу була популярною, а із запровадженням ЄСВ лише час від часу повторюється в діяльності окремих роботодавців. Тому її можна вважати не правилом, а, скоріше, винятком. А раз уже стався такий виняток, то варто дещо нагадати про нього.

Ситуація

Підприємство надавало подарунки своїм працівникам, у тому числі й дітям працівників. На вартість подарунків для працівників було нараховано ЄСВ і сплачено його, але у Звіті з ЄСВ його не відображено ні в таблиці 6 у розрізі працівників, ні в таблиці 1. Підприємство десь проконсультувалося й отримало відповідь, що вартість подарунків для нарахування пенсії не враховується і тому відображати цю вартість у Звіті з ЄСВ не потрібно. Але, оскільки на особовому рахунку була переплата з ЄСВ, «живими» коштами внесок поки не сплачувався.

Проте у підприємства виникли підозри і його цікавить: чи дійсно треба нараховувати ЄСВ на подарунки, раз їх вартість не враховується для призначення пенсії? А якщо треба, то чи включати їх у Звіт з ЄСВ?

Забігаючи наперед, даємо відповідь: ЄСВ на вартість подарунків слід нараховувати, включати до Звіту з ЄСВ в таблицю 6 у розрізі працівників і в таблицю 1, та сплачувати, і їх вартість враховується для призначення пенсії. А тепер аргументуємо.

Відповідно до абзацу першого п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) роботодавці нараховують ЄСВ на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон № 108), та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали