• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відображення в декларації з податку на прибуток помилок, виявлених податковим органом

Розповімо, як платнику податку на прибуток відобразити в декларації виправлення помилки, яку виявив контролюючий орган.

Головне правило: якщо помилки, виявлені в ході документальної податкової перевірки, вплинули на об’єкт оподаткування, то вони виправляються тільки в бухобліку й не підлягають виправленню в декларації.

У такому випадку суми заниження/завищення податкових зобов'язань, а також штрафів і пені автоматично проводяться в ІПК на підставі податкового повідомлення-рішення (далі – ППР), виписаного за результатами перевірки (ЗІР, категорія 102.23.02). При цьому якщо помилка, допущена в минулих періодах і виявлена в ході перевірки, вплинула на зобов'язання наступного звітного періоду, то декларація за такий наступний період (включаючи період, у якому була завершена перевірка) заповнюється з урахуванням результатів цієї перевірки.

ПРИКЛАД 1
За результатами документальної перевірки з податку на прибуток за I квартал 2018 року платнику було донараховано податкове зобов'язання в сумі 17 000 грн., штраф – 4 250 грн. і пеня – 43 грн.

У декларації за півріччя 2018 року платник повинен урахувати наростаючим підсумком донарахований об'єкт оподаткування та податок. Суми штрафу та пені, нараховані за результатами перевірки, у звітній декларації не відображаються.

А як унести виправлення до декларації, якщо в результаті документальної перевірки зменшена/збільшена сума збитку за минулі звітні роки?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали