• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звіт неприбуткової організації: гостра грань втрати статусу

08.02.2019 2225 0 2

Надворі навісніє лютий, а в бухгалтера неприбуткової організації – найгарячіша пора. Йому треба сформувати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.06.16 р. № 553 (далі — Неприбутковий звіт). Та ще й так сформувати, щоб точно відобразити всі доходи й витрати, не втративши водночас неприбуткового статусу. Адже деякі рядки цього звіту можуть привернути пильну увагу органів ДФС. Про те, як його сформувати за результатами 2018 року, докладніше в нашому матеріалі1.

За загальними нормами останнього абзацу п. 46.2 Податкового кодексу (далі – ПК) неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені в п. 133.4 ПК, подають до органів ДФС Неприбутковий звіт та річну фінансову звітність. Для них у пп. 133.4.7 ПК передбачено річний податковий (звітний) період. Тому вони мають відзвітувати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 ПК). Отже, останній день подання Неприбуткового звіту за 2018 рік — 1 березня 2019 року.

Проте для профспілок, їх об’єднань та організацій профспілок передбачено виняток – Неприбутковий звіт за рік вони не подають.

Виходячи з пп. 133.4.3 ПК, місячний податковий (звітний) період2 передбачено для неприбуткових підприємств, установ та організацій (у т. ч. для профспілок, їх об’єднань та організацій профспілок, утворених у порядку, визначеному законом), які порушили вимоги п. 133.4. У такому разі Неприбутковий звіт складається з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) до останнього дня місяця, в якому вчинено таке порушення.

У ст. 95 Цивільного кодексу (далі – ЦК) визначено, що філією є відокремлений підрозділ юрособи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юрособи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво й захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами.

Згідно з пп. 133.4.1 ПК неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей обкладення податком на прибуток підприємств3 є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), яка, зокрема, утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. До неприбуткових організацій, які відповідають вимогам п. 133.4 ПК і не є платниками податку, можуть бути віднесені лише юрособи (пп. 133.4.6 ПК). Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою КМУ від 13.07.16 р. № 440.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали