• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Помилка резидента, або Як відобразити нерезидентний податок, донарахований за 2020 рік

06.05.2021 77 0 1

Ситуація. Підприємство – платник податку на прибуток у березні 2020 року нарахувало дивіденди в сумі 6 000 000 грн своєму єдиному учасникові – резиденту Кіпру (юрособі). Згідно з пп. 141.4.1 та 141.4.2 Податкового кодексу (далі – ПК) при виплаті дивідендів з їх суми був утриманий і перерахований до бюджету податок на доходи нерезидента, розрахований за ставкою 5 %. Сума податку становить 300 000 грн (6 000 000 грн х 5 %). При виборі ставки податку підприємство керувалося положеннями ст. 10 Конвенції, укладеної між Україною і Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування (далі – Конвенція).

Де помилка? Підприємство неправильно застосувало положення Конвенції. Дивіденди резидента Кіпру потрібно було оподаткувати за ставкою 10 %.

Які наслідки помилки? Нерезидент отримав завищену суму дивідендів, а підприємство неправильно відобразило свої зобов’язання за «нерезидентним» податком у декларації з податку на прибуток (далі – декларація) і в результаті не доплатило податок до бюджету.

Що потрібно зробити підприємству? У періоді виявлення помилки потрібно перерахувати до бюджету суму податку, якої не вистачає, і відобразити виправлення такої помилки в бухобліку, фінансовій і податковій звітності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали