Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Огляд податкових змін – 2018 згідно законопроекту №6776-д

Цілком зрозуміле бажання кожного бухгалтера своєчасно дізнаватися про нововведення законодавства. Щоб був час усе уважно вивчити, без поспіху підготуватися до змін. Але щороку ситуація повторюється: зміни до Податкового кодексу й остаточна редакція Закону про держбюджет офіційно публікуються в останні – передсвяткові – дні року.

На жаль, не став винятком і цей рік. Судіть самі: зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) на базі законопроекту від 14.11.17 р. № 6776-д (до речі, як і Закон про держбюджет на базі законопроекту від 15.09.17 р. № 7000) були прийняті 7 грудня.

Проте ми вважаємо, що з основними нововведеннями до ПК на базі законопроекту № 6776-д вам можна і потрібно ознайомитися вже зараз. А якщо до остаточного тексту закону будуть унесені правки, то ми ознайомимо вас з ними на початку 2018 року. А також детально роз’яснимо, як зміни і нововведення вплинуть на вашу роботу та як їх застосовувати на практиці.

А поки – читаємо і вивчаємо нововведення, спираючись на законопроект № 6776-д.

Законопроектом № 6776-д вносяться зміни до ПК, що стосуються притягнення до відповідальності контролюючого органу (ДФС) у разі завдання збитку платникові податків. Так, п. 21.3 буде викладено в новій редакції і буде добавлено п. 21.4.

Зазначені норми передбачають відшкодування платникові податків збитку, завданого незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю посадової або службової особи контролюючого органу, за рахунок коштів держбюджету. Причому таке відшкодування призначатиметься незалежно від наявності або відсутності провини посадових (службових) осіб.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали