Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Не утримали податок із виплати нерезиденту: які наслідки?

Ситуація. Підприємство – платник податку на прибуток у жовтні 2016 року не утримало податок на фрахт із доходу нерезидента – юридичної особи в сумі 600 євро. Причому цей нерезидент так і не надав довідку про своє резидентство у країні, з якою укладено міжнародний договір.

Запитання. Які наслідки має таке неутримання податку? Як виправити таку помилку? Чи слід суму неутриманого податку відображати в декларації з податку на прибуток за 2016 рік?

Аналіз ситуації та рекомендації

Визначення терміна «фрахт» наведено у пп. 14.1.260 Податкового кодексу (далі – ПК). А в пп. 141.4.4 ПК установлено, що сума фрахту, яка сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 % у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

При цьому базою оподаткування є базова ставка такого фрахту. А справляти податок та вносити його до бюджету зобов’язаний резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку на прибуток, у тому числі й чи суб’єкт спрощеного оподаткування. Визначення терміна «базова ставка фрахту» наведено у пп. 14.1.12 ПК.

Слід зазначити, що за правилами, передбаченими в більшості угод про уникнення подвійного оподаткування, прибуток, отриманий резидентом договірної держави від експлуатації морських, річкових та повітряних суден у міжнародних перевезеннях, оподатковується лише в цій державі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали