• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкова накладна зареєстрована на неплатника, а покупець – платник ПДВ: чи буде штраф

20.08.2018 2897 0 3

Відповідь на поставлене запитання залежить від обставин справи. Якщо платник ПДВ-продавець сформував податкову накладну (далі – ПН), скажімо 10.08.2018 року, зареєстрував її на неплатника 17.08.2018 року, а 20.08.2018 року виявив, що покупець – платник ПДВ, то штрафів можна уникнути (адже ПН буде зареєстрована вчасно). А от у випадку, коли ПН сформована 26.06.2018 року, зареєстрована вчасно, а 20.08.2018 року продавець виявив, що покупець-платник ПДВ – виникають проблеми.

Виправляємо помилку

Але спочатку виправляємо помилку. Для цього потрібно сформувати розрахунок коригування до ПН (далі - РК). Якою датою? Датою, коли продавець дізнався про помилку. Дуже погано, коли бухгалтер платника-продавця  помилився і автоматично вказав - “неплатник”. В цьому випадку, формуємо бухгалтерську довідку і на підставі неї створюємо РК та правильну ПН. 

Важливо! Найгіршим є випадок, коли помилку виявили за заявою покупця, на підставі якої орган ДФС проводить перевірку. Тому, якщо Ви – покупець, спочатку зв’яжіться з продавцем – всі ми люди і робимо помилки, тож дайте шанс продавцю на виправлення помилки. Якщо Ви продавець також зв’яжіться із покупцем і спробуйте його вмовити не подавати заяву до органу ДФС,

Ще одним різновидом виникнення помилки є легковажність покупця: він не вказав в Договорі та просто не повідомив продавця про те, що є платником ПДВ. Відверто кажучи, цей випадок помилки є найкращим для продавця, адже у випадку виникнення спору можна показувати первинні документи (Договір, видаткову накладну), з яких видно, що покупець не вказав, що є платником ПДВ та стверджувати, що продавцю не було відомо про те, що покупець – платник ПДВ.

Отже, якщо Вам стало відомо про те, що покупець – платник ПДВ саме від нього, то датою РК - є дата письмового звернення покупця до Вас. Якщо платник вказав на помилку у телефонному режимі, попросить його надіслати Вам лист, хоча б електронної поштою – щоб було зафіксовано дату.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали