• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування доходів фізосіб-нерезидентів

13.02.2019 559 0 0

ПДФО та військовий збір: нарахування, сплата, звітність

Згідно із загальними правилами фізособи-нерезиденти, які знаходяться в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами та свободами, мають такі самі обов'язки, як і громадяни України. Значить, фізособи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, зобов'язані сплачувати податки з таких доходів. Як обкладаються податками ці доходи, розповімо в консультації.

Порядок оподаткування доходів фізосіб-нерезидентів регулюється розд. IV ПК. Фізособи-нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження з України, є платниками ПДФО (п. 162.1 ПК).

Нерезидентом визнається особа, яка не є резидентом (пп. «в» пп. 14.1.122 ПК). Про те, хто вважається резидентом, читайте «Об'єкт, ставки, платники ПДФО та військового збору».

Зверніть увагу: фізособи, які мають податкову адресу (місце проживання) у Криму, прирівнюються до нерезидентів (п. 5.3 Закону № 1636).

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані зареєструвати нове місце проживання протягом 30 календарних днів (далі – к. д.) із моменту зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання та прибуття на нове місце проживання (ст. 6 Закону № 1382).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали