• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податок на прибуток: що змінилося

Закон № 1797 уніс до ПК чимало змін, що стосуються обкладання податком на прибуток. Зазначимо, що переважна більшість цих змін призначена для платників, які з метою оподаткування коригують фінрезультат на різниці, передбачені розд. III ПК. При цьому такі зміни в основному носять уточнюючий або адресний характер.

Хоча з'явилися й нові різниці (у т. ч. і для платників, які не коригують фінрезультат згідно із правилами розд. III ПК). Діюча форма декларації з податку на прибуток не містить рядків, призначених для відображення таких різниць. Уважаємо, що до моменту подання декларації за I квартал 2017 року контролюючий орган надасть платникам роз'яснення.

А взагалі цілком можливо, що платники податку на прибуток попрацюють за оновленими правилами тільки протягом 2017 року. Адже Законом № 1797 передбачено, щоб КМУ до 1 липня 2017 року розробив і вніс до Верховної Ради проект закону щодо введення податку на виведений капітал. А це вже зовсім інші правила оподаткування.

Зараз розглянемо докладно зміни, унесені до ПК Законом № 1797, щодо податку на прибуток.

Об'єкт оподаткування

Унесено уточнення у визначення об'єкта обкладення податком на прибуток, наведене в пп. 134.1.1 ПК. Об'єктом оподаткування є фінрезультат до оподаткування, який визначений у фінзвітності підприємства згідно із правилами бухобліку, відкоригований на всі різниці, передбачені ПК (і розд. III, і підрозд. 4 розд. ХХ ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали