• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які операції є контрольованими для цілей обкладення ПДВ?

Підприємство з оборотами понад 20 млн грн. на рік продає пов'язаному з ним нерезидентові товари і надає йому послуги, пов'язані з рухомим майном, на митній території України. Очікується, що у 2015 році сумарний обсяг таких операцій перевищить 1 млн грн. Чи є ці операції контрольованими для цілей обкладення ПДВ?

На наш погляд, із 1 січня 2015 року будь-які операції не є контрольованими для цілей обкладення ПДВ.

Аргументи за таку точку зору:

у п. 39.2 Податкового кодексу (далі – ПК) не згадано, що є операції, які є контрольованими для цілей обкладення ПДВ. У цьому пункті названо лише операції, що є контрольованими для цілей нарахування податку на при­буток;

оскільки для цілей нарахування податку на прибуток можуть контролюватися тільки операції з нерезидентами, незрозумілою є мета ПДВ-контролю. Адже при експорті й імпорті товарів немає сенсу контролювати ціну для цілей нарахування ПДВ. При експорті застосовується переважно нульова ставка, іноді пільга. При імпорті базою обкладення ПДВ є митна вартість, якщо вона вища за фактурну, і ПДВ сплачується не контрагенту, а до бюджету. І лише в разі надання нерезиденту послуг, місцем постачання яких за правилами ст. 186 ПК є територія України, ПДВ нараховується за основною ставкою,
а отже, результатом контролю може стати донарахування податку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали