Як ураховувати витрати на страхування орендованого автомобіля за договором КАСКО?
Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації
Почнемо з того, що застрахувати можна як власний, так і орендований автомобіль. Згідно з ч. 2 ст. 771 ЦК при наданні в оренду транспортного засобу власник автомобіля може встановити в договорі оренди обов’язок орендаря укласти договір страхування (поліс страхування КАСКО). У цьому випадку орендар буде нести витрати на страхування майна. Вони є такими ж витратами орендаря, як і будь-які інші витрати на автомобіль – на ПММ, техобслуговування, ремонти та ін.
Як плата за страхування орендар (страхувальник) вносить страховий платіж (внесок), який, як правило, сплачується одноразово при укладенні договору.
У бухобліку підприємство, яке застосовує національні стандарти, відображає нараховані платежі за страхуванням майна за кредитом субрахунка 655 «Розрахунки за страхуванням майна» і дебетом відповідних рахунків витрат. Тобто якщо, наприклад, автомобіль:
- обслуговує адмінперсонал (директора, працівників фінансової служби та ін.), то для орендаря це адміністративні витрати (рахунок 92);
- забезпечує збутові функції – страхові платежі списуються орендарем на витрати на збут (рахунок 93).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року