• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити у звіті з ЄСВ дохід працівника за виконання суспільно корисних робіт?

13.06.2019 54 0 0

Який код типу застрахованої особи у Звіті з ЄСВ слід навести для працівника, направленого на виконання суспільно корисних робіт?

Застосування суспільно корисних робіт – один із заходів впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Порядок утримання аліментів чітко прописано в Законі від 03.07.18 р. № 2475-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання«.

Відповідно до ч. 2 ст. 3251 КУпАП виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним ОМС. Оплата праці порушника провадиться погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж установлена законом мінімальна зарплата (ч. 3 ст. 3251 КУпАП).

Згідно зі ст. 3253 КУпАП власник підприємства, організації або уповноважений ним орган, де порушник виконує суспільно корисні роботи, нараховує йому зарплату та перераховує її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Нагадаємо, відповідно до ч. 1 ст. 70 Закону від 02.06.16 р. № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі – Закон № 1404) відрахування із зарплати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника здійснюються із суми, що залишається після утримання податків, зборів та ЄСВ.

Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (далі – ЦПД) (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», далі – Закон № 2464). Ставка ЄСВ для зазначеної категорії платників становить 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування внеску (ч. 5 ст. 8 цього Закону).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали