Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити у формі № 1ДФ виплату доходів, що належать померлому працівнику?

Сергій Наумов

08.06.2016 656 0 2

Працівник установи помер. За звітний місяць йому нараховано заробітну плату та компенсацію за невикористану відпустку. Як оподаткувати та відобразити у формі № 1ДФ виплати, що належать такому працівникові?

Спадкуванням згідно зі ст. 1216 Цивільного кодексу (далі – ЦК) є перехід прав та обов’язків від особи, яка вважається померлою, до інших осіб. Об’єктом спадщини виступають права та обов’язки спадкодавця. А спадкоємцями є особи, вказані в заповіті, якщо його було складено, або особи, визначені ст. 1261–1265 ЦК, залежно від їх черговості.

Особливості спадкування деяких видів прав та обов’язків визначено в гл. 84 ЦК. Так, відповідно до ст. 1227 ЦК суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а в разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Норми, які передбачають виплату заробітної плати померлого працівника членам його сім’ї, містить і розпорядження Ради Міністрів Української РСР «Щодо видачі заробітної плати, не одержаної до дня смерті робітника чи службовця» від 22.11.84 р. № 620-р та постанова Ради Міністрів СРСР «Про порядок видачі заробітної плати, яка не була отримана до дня смерті робітника чи службовця» від 19.11.84 р. № 1153.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали