• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити в бухобліку документи, отримані із запізненням

12.11.2019 930 0 2

Читайте за темою:

Як виправити помилки в обліку та звітності

Бухгалтерський облік господарських операцій підприємства ведуть на підставі первинних документів (ч. 1 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, далі - Закон  № 996). Але буває, що такі документи надходять на підприємство із запізненням. І тоді виникає запитання: коли відображати в обліку госпоперації, оформлені такими запізнілими документами, – у періоді їх отримання чи в періоді фактичного здійснення операцій? У консультації розглянемо, як вирішити таку проблему.

Почнемо з того, що одним з основних принципів бухобліку є принцип превалювання сутності над формою – операції враховуються відповідно до їхньої сутності, а не тільки виходячи з їхньої юридичної форми (ст. 4 Закону № 996). Тобто документи документами, але формальний підхід до справи може перекрутити достовірність бухобліку.

Нагадаємо правила визнання доходів і витрат у бухобліку. Для цього звернемося до норм бухгалтерських національних стандартів.

За загальним правилом дохід визнається при збільшенні активу або зменшенні зобов’язання, які приводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена (п. 5 П(С)БО 15).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали