Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відобразити помилки в бухобліку за поточний рік у звітності з податку на прибуток

Як випливає з пп. 134.1.1 Податкового кодексу (далі – ПК), із 1 січня 2015 року об'єкт обкладення податком на прибуток за звітний період визначається як фінансовий результат до оподаткування, розрахований за даними фінзвітності за такий період і відкоригований на різниці, передбачені ПК. Тому декларація з податку на прибуток за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897 (далі – декларація), заповнюється на підставі показників фінзвітності.

У Листі № 11515 ДФС роз'яснила платникам податків, як потрібно виправляти помилки в «прибутковій» звітності у випадку виправлення помилок у бухобліку за поточний звітний рік. Як випливає з коментованого листа, ДФС дозволяє не коригувати податкову звітність, якщо бухгалтерська помилка не вплинула ні на фінрезультат до оподаткування, ні на показник об'єкта обкладення податком на прибуток. У противному разі платник зобов'язаний:

  • або подати уточнюючий розрахунок (далі – УР);
  • або виправити помилку в декларації за поточний звітний період за допомогою додатка ВП.

При цьому ДФС рекомендує платникам подати доповнення до уточнюючої звітності в довільній формі, з якого можна зрозуміти суть виявленої помилки, а також (увага!) копії фінансової звітності з виправленими показниками.

Давайте розберемося, яким чином платник податків може виконати такі рекомендації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали