Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вилучення автомобіля для потреб армії: який із варіантів обліку вибрати?

Юлія Гужел

16.09.2014 616 0 0

Чим цінна ця стаття: проаналізовано два варіанти (названо плюси та мінуси кожного) податкового та бухгалтерського обліку, які можна застосувати у разі вилучення автомобіля підприємства для потреб армії.

Від чого допоможе захиститися: від помилок під час відображення витрат на амортизацію, якщо ви неправильно відобразите операцію в податковому обліку.

Порядок вилучення автомобіля в період мобілізації регулюється ст. 6 Закону від 21.10.93 р. № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон № 3543).

Припустимо, автомобіль, що належить вашому підприємству, було вилучено для потреб армії (детальніше про те, як це відбувається, читайте в консультації юриста на с. 29 цього номера). Є два варіанти, як можна відобразити цю операцію в обліку. Розглянемо кожен варіант.

Варіант 1. Законсервувати

Якщо розглядати цей варіант, то слід згадати про основне призначення консервації основних засобів (далі – ОЗ). Перш за все це довгострокове зберігання об'єкта. До нашої ситуації не зовсім підходить: адже автомобіль не зберігається, а використовується, хоча й не самим підприємством. Але аналогію знайти можна.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали