• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виправлення помилок у фінзвітності за правилами МСФЗ

Юлия Гужел

10.05.2018 320 0 1

Відображення операцій із виправлення помилок у фінансовій звітності регулює МСФЗ (IAS) 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках і помилки». Розглянемо, які вимоги пред'являє стандарт до виправлення помилок.

Відповідно до § 5 МСФЗ (IAS) 8 помилки попередніх періодів – це пропуски або перекручення у фінзвітності суб'єкта господарювання (далі – СГ) за один або декілька попередніх періодів. Помилки виникають, коли СГ не використовує або зловживає достовірною інформацією, яка:

  • була відома, коли фінзвітність за ті періоди затвердили до випуску;
  • як обґрунтовано передбачається, могла бути отримана та врахована при складанні і поданні фінзвітності. Це помилки арифметичні, у застосуванні облікової політики, унаслідок недогляду та неправильної інтерпретації фактів, а також шахрайства.

Помилки в МСФЗ класифікуються як суттєві та несуттєві.

Суттєвими є помилки у вигляді пропущеної інформації та перекручення статей, якщо вони можуть (окремо або в сукупності) впливати на економічні рішення, які приймають користувачі, ґрунтуючись на показниках фінзвітності. Суттєвість залежить від розміру та характеру помилки й оцінюється виходячи з конкретних обставин. Визначальним фактором при цьому може бути як розмір або характер статті, так і їх комбінація. Помилки, що не впливають на прийняття економічних рішень, є несуттєвими.

Увага! Згідно з § 41 МСФЗ (IAS) 8 фінзвітність не відповідає МСФЗ, якщо в ній містяться або суттєві помилки, або несуттєві, допущені спеціально для досягнення особливого (неправдивого) подання про фінансовий стан, фінрезультати діяльності або грошові потоки СГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали