• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Імпорт послуг: облікові нюанси

06.04.2019 287 0 0

Енциклопедія валютних операцій – 2019

У консультації розглянемо особливості бухгалтерського та податкового обліку операцій з отримання послуг від нерезидента (про валютний контроль читайте у «Валютний нагляд за експортерами та імпортерами», а про придбання інвалюти – у «Придбання та продаж безготівкової інвалюти»).

За загальним правилом вартість послуг включається до витрат одночасно з визнанням доходу, для отримання якого такі витрати були понесені (п. 7 П(С)БО 16). Якщо витрати не можна прямо пов'язати з доходом певного періоду, вони відображаються в складі витрат того звітного періоду, у якому були понесені.

У бухгалтерському обліку вартість послуг може бути віднесена до складу:

  • первісної вартості необоротних активів (Дт 15) або запасів (Дт 20, 22, 28) – якщо послуги пов'язані із придбанням таких активів (п. 8 П(С)БО 7, п. 11 П(С)БО 8, п. 9 П(С)БО 9);
  • витрат, які відображаються на рахунках бухобліку залежно від мети використання (п. 11, 14, 15, 18–20 П(С)БО 16): прямі (Дт 23), загальновиробничі (Дт 91), адміністративні (Дт 92), збутові (Дт 93) або інші (Дт 94).

Урахуйте! Факт перерахування передоплати за послуги не приводить ні до виникнення витрат (п. 9.2 П(С)БО 16), ні до збільшення первісної вартості необоротних активів і запасів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали