Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДФС нарахувала екоподаток за те, що підприємство викинуло лампи у сміття

Юлія Гужел

19.09.2016 325 0 1

Через що виник конфлікт: підприємство на підставі договору на вивезення побутового сміття здало спеціалізованому підприємству відпрацьовані лампи денного світла та енергоощадні лампи. ДФС за результатами перевірки нарахувала екоподаток за відходи, визнавши, що вивезення ламп згідно з такими договорами не забезпечує їх утилізацію і повне виключення їх шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Що робити підприємству: укласти окремий договір на утилізацію небезпечних відходів і передавати відпрацьовані лампи з оформленням документів, що підтверджують факт передачі ламп.

Чи потрібний договір?

Звичайно, вивезення ламп за договорами на вивезення побутового сміття не може забезпечити їх правильну утилізацію і виключити забруднення навколишнього середовища. У цьому ДФС має рацію.

Проте екоподаток підприємство не зобов'язане сплачувати, оскільки не є платником цього податку в розумінні Податкового кодексу (далі – ПК). І в ПК немає такої умови, щоб обов'язково укладати договори на вивезення відходів із спеціалізованими підприємствами. Правда, з аналізу інших нормативних актів випливає, що мати такий договір необхідно. Розповімо про це докладніше.

Лампи денного світла (люмінесцентні лампи)

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали