Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Формування податкових накладних 2019: приклади

05.11.2018 7708 7 4

ДФС перезатвердила Критерії ризиковості для блокування податкових накладних
Розрахунок коригування до зупиненої податкової накладної
Які ПН та РК не будуть моніторитися ДФС?

Мабуть, всім платникам ПДВ вже відомо про наказ Мінфіну від 17.09.18 р. № 763 (далі- Наказ № 763), яким запроваджуються зміни до форми та заповнення ПН/РК. На щастя, МінФін змилостивився над бухгалтерами та надав, щонайменше, місяць для вивчення нових норм. 

Зараз ми з Вами розглянемо основні нововведення, але одразу мусимо попередити: те що записано в нормативному акті - не завжди відповідає програмі (і хоча платники ПДВ повинні дотримуватися приписів нормативних актів, таке дотримання букви права не завжди дасть 100% гарантію реєстрації ПН/РК, адже для органів ДФС – головною є програма, на жаль). Тож, у майбутньому, можливо, доведеться деякі нюанси відкоригувати. Але поки що виходитимемо з того, що прописано у Наказі.

Першим, що найбільше впадає в око, є той факт, що тепер платники ПДВ зобов’язанні відображати  суму ПДВ і у Розділі Б податкової накладної в графі № 11. Це нововведення є логічним, але щодо нього слід бути уважними, особливо сільськогосподарським виробникам, які тепер будуть відображати код свого виду діяльності у графі № 12.

Разом із тим, в РК теж внесені зміни, серед яких, і внесення нової графи: тепер у графі № 14 відображається сума ПДВ (код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника тепер відображається у графі №15 РК).

Наразі не зовсім зрозуміло, як правильно складатимемо РК у грудні 2018 року або ж у січні 2019 року (наприклад) до ПН від 31.10.18 р., де не було вказано графи «Сума податку на додану вартість». 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали