Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розрахунок коригування до зупиненої податкової накладної

15.11.2018 1788 0 1

Формування податкових накладних 2019: приклади

Здійснення господарської діяльності у будь-якій країні пов’язане із певними ризиками, зокрема щодо зміни ціни/кількості  ТМЦ/послуг після факту поставки/отримання авансу. У загальному випадку, така господарська операція є пересічною, але проблеми виникають тоді, коли постачальник - є платником ПДВ, якому щойно зупинили ПН на поставку.  

У даній статті ми розглянемо певні ризики та способи мінімізувати витрати.

Мабуть, всім платникам ПДВ відомо, що статтею 120.1 ПК передбачений штраф від 10% до 50% від суми ПДВ, у випадку, коли платник ПДВ порушив строки реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Зареєструвати РК потрібно з урахуванням граничних строків, а саме:

  • для РК, що складені з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для РК, що складені з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; 
  • для РК, що  складені постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).

Оскільки РК не можливо зареєструвати без зареєстрованої ПН, то ситуація виглядає доволі сумною. Разом із тим, можна дещо запропонувати платникам ПДВ (на жаль, ці поради ще не пройшли випробування Верховним Судом, але мають право на існування).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали