Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансова звітність малих підприємств

12.12.2019 1862 0 2

Річна фінансова звітність на практичних прикладах

Зміни, які восени поточного року внесені до нормативних документів, що стосуються бухгалтерського обліку, торкнулися, зокрема, правил подання фінансової звітності малими підприємствами. У матеріалах «Як підприємству визначити свою категорію для цілей бухобліку», «Склад і порядок подання річної фінзвітності» ми вже розповіли, які суб’єкти господарювання відносяться до малих підприємств, а також у які строки та за якою формою вони повинні подавати фінансову звітність. У цій консультації ми зупинимося на порядку заповнення Фінансової звітності малого підприємства, до складу якої входять Баланс (форма № 1-м) і Звіт про фінансові результати (форма № 2-м).

Що змінилося? Розділ I форми № 1-м «Баланс» доповнено новими рядками для обліку нематеріальних активів (рядки 1000, 1001, 1002) відповідно до нового п. 2.1 розд. II НП(С)БО 25.

Насамперед нагадаємо, що малі підприємства можуть вести бухоблік як на підставі загального Плану рахунків, затвердженого наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291 (далі - Інструкція № 291), так і з використанням спрощеного Плану рахунків, затвердженого наказом Мінфіну від 19.04.01 р. № 186. При заповненні форми № 1-м ми будемо орієнтуватися на загальний План рахунків (див. таблиці 1 і 2).

Увага! З 29.10.19 р. довгострокова заборгованість відображається в Балансі за теперішньою вартістю (п. 12 П(С)БО 10). Тобто станом на 31.12.19 р. у Балансі доведеться відображати за теперішньою вартістю не тільки процентні довгострокові заборгованості. Під дисконтування потрапили і звичайні товарні заборгованості (у т. ч. заборгованості за товари, роботи, послуги з відстроченням оплати понад рік), а також довгострокова поворотна фінансова допомога. Довгострокові зобов’язання відображаються в Балансі також за їхньою теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від умов та виду зобов’язання (п. 9 П(С)БО 11).

Докладніше про дисконтування заборгованості див. матеріали «"Перехідне" дисконтування: між обліковою політикою й обліковими оцінками», «Поворотна фінансова допомога під загрозою дисконтування!»

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали