Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поворотна фінансова допомога під загрозою дисконтування!

28.11.2019 2026 0 4

Для суб'єктів господарювання поворотна фінансова допомога (далі – ПФД) традиційно є джерелом поповнення оборотних коштів. Тому безліч українських підприємств мають статус позичальників та/або кредиторів.

Нагадаємо, що починаючи з 01.01.15 р. (дати набуття чинності нової редакції розд. III Податкового кодексу, далі – ПК) сума ПФД в обліку податку на прибуток відображалася за правилами бухобліку. І згідно з національними стандартами донедавна її присутність у балансі як активу або зобов'язання не впливала на фінрезультат. А значить, не впливала і на об'єкт обкладення податком на прибуток.

Проте з 29.10.19 р. (дати набуття чинності наказу Мінфіну від 16.09.19 р. № 379) змінилися, зокрема, окремі положення П(С)БО 10 та 11. І тепер позичальники/кредитори повинні обліковувати довгострокові заборгованості по-новому.

До уваги! Кредиторам і позичальникам належить зануритися у «філософію» дисконтування. Вони повинні усвідомити, що змінений і обов’язковий для всіх порядок бухобліку довгострокової ПФД – це не тільки додатковий клопіт, але й нові цілком реальні доходи/витрати.

Ми припускаємо, що вперше більшість підприємств зіткнуться з новими правилами при оцінці довгострокової ПФД на найближчу дату балансу – 31 грудня 2019 року. Але все залежить від роз'яснень Мінфіну. Саме це міністерство повинне роз'яснити підприємствам, як почати застосовувати бухоблікові новації. Детально про нюанси початку застосування дисконтування див. у «"Перехідне" дисконтування: між обліковою політикою й обліковими оцінками».

Згідно з оновленими нормами П(С)БО 10 та П(С)БО 11, підприємства повинні відображати в балансі за теперішньою вартістю:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали