Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансова звітність малого підприємства – 2020

28.10.2019 86948 0 10


З метою гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності України до європейських стандартів наказом Мінфіну від 31.05.19 р. № 226 унесено зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку, у тому числі до НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність», затвердженого наказом Мінфіну від 25.02.2000 р. № 39.

Що змінилося для малого бізнесу і як правильно скласти фінансову звітність з урахуванням змін - читайте в нашому матеріалі.


Для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та підприємств, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат, установлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі Балансу та Звіту про фінансові результати, форма і порядок складання яких визначаються НП(С)БО 25.

Відповідно до п. 3 ст. 55 Господарського кодексу суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

Критерії віднесення підприємств до мікропідприємств, малих, середніх та великих підприємств визначено в ч. 2 ст. 2 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»(далі – Закон № 996).

Фінансову звітність мікропідприємства (1-мс та 2-мс) складають (ч. 2 п. 2 розд. І НП(С)БО 25):

  • мікропідприємства;
  • підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат відповідно до Податкового кодексу (платники єдиного податку);
  • непідприємницькі товариства.

Фінансову звітність малого підприємства (1-м та 2-м) складають (ч. 1 п. 2 розд. І НП(С)БО 25):

  • малі підприємства;
  • представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Постановою КМУ від 17.07.19 р. № 625 унесено зміни до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого наказом Мінфіну від 28.02.2000 р. № 419 (далі – Порядок № 419). Відтепер квартальну фінансову звітність подають усі підприємства, у тому числі малі підприємства, за винятком мікропідприємств, непідприємницьких товариств (крім тих, що зобов’язані складати фінзвітність за МСФЗ) та платників єдиного податку – юридичних осіб (абзац шістнадцятий п. 2 Порядку № 419).

Отже, малі підприємства повинні подавати фінзвітність до органів статистики не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом. А малі підприємства – платники податку на прибуток, яким установлено квартальний звітний період, також повинні подати фінзвітність як додаток до декларації з податку на прибуток.

Малі підприємства, що використовують МСФЗ для МСП (для малих та середніх підприємств), позбавляються права на подання скороченої фінзвітності (ч. 3 ст. 11 розд. ІV Закону № 996) та подають її в повному складі (п. 3.17 МСФЗ для МСП), а саме: Звіт про фінансовий стан; або єдиний звіт Про сукупний дохід, або окремий Звіт про прибутки та збитки; Звіт про зміни у власному капіталі; Звіт про рух грошових коштів; Примітки, що містять стисле викладення значної облікової політики та іншу пояснювальну інформацію.

Малі та середні підприємства застосовують МСФЗ для МСП не за кількісними критеріями, передбаченими для ведення бухобліку підприємствами за НП(С)БО, а відповідно до характерних рис та якісних показників, визначених п. 1.2. розд. 1 МСФЗ для МСП, а саме:

  • не є підзвітними громадськості;
  • оприлюднюють фінансові звіти загального призначення для зовнішніх користувачів (наприклад, власники, що не беруть участі в управлінні підприємством, існуючі та потенційні кредитори, а також кредитно-рейтингові агентства).

Відповідно до п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 1 мікропідприємства та малі підприємства можуть самостійно визначати доцільність складання фінансової звітності за формами, наведеними в НП(С)БО 25.

Тобто підприємство саме вирішує, який комплект звітності подавати: скорочену фінзвітність відповідно до НП(С)БО 25 чи повний річний комплект фінзвітності (абзац перший п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 1) та проміжний у складі Балансу та Звіту про фінансові результати (абзац третій п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 1), про що зазначається в наказі про облікову політику.

Однак зауважимо, що відповідно до п. 1 розд. І НП(С)БО 25:

  • підприємства, що належать до мікропідприємств – не мають права подавати фінзвітність малого підприємства (1-м, 2-м), але можуть подавати повний комплект звітності відповідно до НП(С)БО 1;
  • підприємства, що належать до малих підприємств – не мають права подавати фінзвітність мікропідприємства (1-мс, 2-мс), але можуть подавати повний комплект звітності відповідно до НП(С)БО 1.

Крім того, слід зазначити, що новоутворені підприємства для визначення відповідності критеріям застосовують показники на дату складання річної фінзвітності. Тобто, якщо новоутворене підприємство за підсумками 9 місяців року утворення підпадає під критерії малого підприємства (яке повинне подавати згідно з НП(С)БО 25 квартальну звітність), у році утворення квартальну звітність воно не подає (ч. 2 ст. 2 Закону № 996), поки за підсумками року не буде визначено відповідність критерію малого підприємства, і тоді з 2020-го почне подавати квартальну звітність.

Відповідно до внесених Мінфіном змін фінзвітність малого підприємства доповнено статтею «Нематеріальні активи» (пп. 2.1. п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 25). Розглянемо порядок заповнення форми № 1-м з урахуванням цих змін.

Фінансова звітність малого підприємства

Баланс (Форма № 1-м)

Актив

Код рядка

Сальдо рахунку

Порядок заповнення згідно з НП(С)БО 25

1

2

3

4

I. Необоротні активи

 

 

 

Нематеріальні активи

1000

р. 1001 – р. 1002 включається в підсумок балансу

Відображається вартість об’єктів, віднесених до складу нематеріальних активів (далі – НА; пп. 2.1 п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 25)

Наводиться сума залишкової вартості, яка включається в підсумок балансу

Первісна вартість

1001

Сальдо Дт 12

Наводиться сума первісної вартості НА (крім гудвілу) (визначається згідно з п. 10-18 П(С)БО 8)

Накопичена амортизація

1002

Сальдо Кт 133

Сума накопиченої амортизації об’єкта НА з початку його корисноговикористання (п.25-31 П(С)БО 8)

Незавершені капітальні інвестиції

1005

Сальдо Дт 15

Відображається вартість незавершених на дату балансу капітальних інвестицій в необоротні активи на будівництво, реконструкцію, модернізацію (інші поліпшення, що збільшують первісну (переоцінену) вартість), виготовлення, придбання об’єктів матеріальних необоротних активів (у т. ч.необоротних матеріальних активів, призначених для заміни діючих, і устаткування для монтажу) (п. 2.2 п. 2 розд. ІІ).

За дебетом рахунку 15 «Капітальні інвестиції» відображається збільшення зазнаних витрат на придбання або створення матеріальних та нематеріальних необоротних активів, за кредитом — їх зменшення (уведення в дію, прийняття в експлуатацію придбаних або створених НА тощо) (Інструкція по застосуванню плану рахунків від 30.11.99 р. № 291 (далі – Інструкція № 291).

Основні засоби:

1010

Р. 1011 – р. 1012 + сальдо Дт субрахунку 100 у частині інвестиційної нерухомості, що обліковується за справедливою вартістю

Включається в підсумок балансу

Наводиться вартість (згідно з пп. 2.3 п. 2 розд. ІІ):

  • власних ОЗ;
  • отриманих на умовах фінансового лізингу;
  • отриманих на умовах довірчого управління об’єктів і орендованих цілісних державних майнових комплексів, які віднесені до складу ОЗ;
  • інших необоротних матеріальних активів;
  • майна, отриманого державними (казенними) та комунальнимиі підприємствами на праві господарського відання чи праві оперативного управління;
  • справедлива вартість об’єктів інвестиційної нерухомості.

Відображається залишкова вартість ОЗ, яка включається в підсумок балансу.

Облік ОЗ здійснюється відповідно до П(С)БО 7 та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561.

Первісна вартість

1011

Сальдо Дт 10, 11

(крім сальдо ДТ субрахунку 100 у частині інвестиційної нерухомості, що обліковується за справедливою вартістю)

Наводиться первісна (переоцінена) вартість ОЗ та інших необоротних матеріальних активів, а також первісна вартість інвестиційної нерухомості, якщо не можна достовірно визначити її справедливу вартість (п. 16 П(С)БО 32).

Знос

1012

Сальдо Кт 131, 132, 135

Наводиться знос ОЗ та інших необоротних матеріальних активів, а також інвестиційної нерухомості, яка обліковується за первісною вартістю (абзац другий пп. 2.3 п. 2 розд. II)

Довгострокові біологічні активи (ДБА)

1020

Сальдо Дт 161, 163, 165

або

Сальдо Дт 162, 164, 166 – Сальдо Кт 134

Наводиться справедлива вартість ДБА (сальдо Дт субрахунків 161, 163, 165 відповідно до Інструкції № 291).

У разі якщо ДБА обліковуються за первісною вартістю, у цій статті наводиться їх залишкова вартість, яка включається до підсумку балансу (Сальдо Дт субрахунків 162, 164, 166 – Сальдо Кт 134) (пп. 2.4. п. 2 розд. ІІ).

Обліковуючи ДБА, слід зважати, що згідно з Інструкцією № 291 рахунок 16 «Довгострокові біологічні активи» призначено для обліку ДБА, крім плодоносних рослин, які обліковуються на рахунку 10 «Основні засоби».
Згідно з додатком до П(С)БО 30 до ДБА, на які поширюється дія П(С)БО 30, належать лише дерева в лісі (лісовий масив), а облік плодоноснихрослин (виноградники, сади) регулюється іншими П(С)БО (п. 3.4.).
Облік плодоносних рослин регулюється П(С)БО 7, зокрема для цілей бухобліку ОЗ класифікуються за групами, серед яких група «Основні засоби» і підгрупа 5.1.8. «Багаторічні насадження та плодоносні рослини». На рахунку 108 «Багаторічні насадження» ведеться облік ДБА, у тому числі багаторічних насаджень, які не пов’язані із сільськогосподарською діяльністю, та плодоносних рослин, які пов’язані із сільськогосподарською діяльністю»
Визначення поняття «плодоносні рослини» – ДБА, які використовуються в процесі виробництва сільгосппродукції та систематично надають сільгосппродукцію та/або додаткові біологічні активи, наведено в п. 4 П(С)БО 30, але їх облік регулюється П(С)БО 7.

Довгострокові фінансові інвестиції

1030

Сальдо Дт 14

Відображаються фінінвестиції на період більше одного року, а також усі інші фінінвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані в будь-який час (пп. 2.5 п. 2 розд. ІІ).

Інші необоротні активи

1090

Сальдо Дт 18,19 (17*)

Наводяться суми інших необоротних активів, які не можуть бути включені до згаданих вище статей розділу «Необоротні активи»

* У разі переходу підприємств на застосування НП(С)БО 25 до цієї статті на початок звітного року також включаються дані, наведені у статті «Відстрочені податкові активи» (ряд. 1045) Балансу (форма № 1) на кінець попереднього року (пп. 2.6 п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 25)

Усього за розділом I

1095

 

 

Відображається загальна сума за розд. I. Необоротні активи:

р. 1000 + р. 1005 + р. 1010 + р. 1020 + р. 1030 + р. 1090 = р. 1095

II. Оборотні активи

 

   

Запаси:

(включається у підсумок балансу)

1100

Сальдо Дт 20, 22, 23, 25-28

(не враховується сальдо Дт 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу»)

Відображається вартість (пп. 2.7 п. 2 розд. ІІ):

  • запасів сировини;
  • основних і допоміжних матеріалів;
  • палива;
  • покупних напівфабрикатів і комплектувальних виробів;
  • запасних частин;
  • тари (крім інвентарної);
  • будівельних матеріалів;
  • інших матеріалів, призначених для використання в ході нормального операційного циклу;
  • витрат на незавершене виробництво і незавершені роботи (послуги);
  • валова заборгованість замовників за будівельними контрактами

У тому числі готова продукція (у підсумок балансу не включається)

1103

Сальдо Дт 26, 27, 28

(не враховується сальдо Дт 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу»)

Відображається:

  • готова продукція, в якій наводиться собівартість виробів на складі, обробка яких закінчена та які пройшли випробування, приймання;
  • сільськогосподарська продукція;
  • покупна вартість товарів, придбаних підприємствами для подальшого продажу

Поточні біологічні активи*

1110

Сальдо Дт 21

Відображається вартість поточних біологічних активів тваринництва (дорослі тварини на відгодівлі та в нагулі, птиця, звірі, кролі, дорослі тварини, вибракувані з основного стада для реалізації, молодняк тварин на вирощуванні і відгодівлі), а також рослинництва (зернові, технічні, овочеві та інші культури), облік яких ведеться відповідно до П(С) 30 (пп. 2.8. п. 2 розд. ІІ).

* Якщо біологічний актив не використовується в сільгоспдіяльності та утримується для продажу або напрям його використання не визначено, то на нього не поширюється дія П(С)БО 30, про що зазначено в п. 3.3 цього стандарту, і він визнається запасом та відображається в ряд. 1100 (п. 2.2 розд. 2 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджених наказом Мінфіну від 29.12.06 р. № 1315).
Якщо біологічний актив використовується в іншій діяльності, ніж сільськогосподарська, та очікуваний строк його використання більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік), то він визнається основним засобом та відображається в ряд. 1010.

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги

1125

Сальдо Дт 34, 36 за мінусом Сальдо Кт 38

Відображається заборгованість покупців або замовників за реалізовані їм продукцію, товари, роботи або послуги, включаючи забезпечену векселями заборгованість, яка скоригована на резерв сумнівних боргів (нетто), що відноситься до заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги, включаючи забезпечену векселями (пп. 2.9 п. 2 розд. ІІ)

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

1135

Сальдо Дт 378, 641, 642, 651, 652

Відображається визнана дебіторською заборгованість казначейських, фінансових і податкових органів, державних цільових фондів, зокрема за розрахунками з тимчасової непрацездатності (пп. 2.10 п. 2 розд. ІІ)

У тому числі з податку на прибуток

1136

Сальдо Дт 641 «Розрахунки за податком на прибуток»

Наводиться ДЗ з податку на прибуток (не включається в підсумок балансу).

Інша поточна дебіторська заборгованість

1155

Сальдо Дт 37 (не враховувати сальдо Дт 378), 66*, 653, 654, 68 за мінусом Сальдо Кт 38

Відображається заборгованість дебіторів, яка не включена до інших статей ДЗ, скоригована на резерв сумнівних боргів (нетто), що відноситься до іншої заборгованості (пп. 2.11 п. 2 розд. ІІ)

*У цій статті також відображається заборгованість працівників перед підприємством за операціями з оплати праці (пп. 2.29 п. 2 розд. ІІ).

Поточні фінансові інвестиції

1160

Сальдо Дт 352

Відображаються фінансові інвестиції на строк, що не перевищує один рік, які можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент (крім інвестицій, які є еквівалентами грошових коштів) (пп. 2.12 п. 2 розд. ІІ).

Гроші та їх еквіваленти

1165

Сальдо Дт 30, 31, 333-335, 351

Відображаються:

  • готівка в касі підприємства;
  • гроші на поточних та інших рахунках у банках;
  • грошові кошти в дорозі;
  • електронні гроші (крім наперед оплачених карток цільового використання: дисконтних карток торговців, карток АЗС, квитків для проїзду в міському транспорті тощо, які приймаються як засіб платежу виключно їх емітентами).
Кошти, які не можна використати для операцій протягом одного року, починаючи з дати балансу, або протягом операційного циклу внаслідок обмежень, виключаються зі складу оборотних активів та відображаються як необоротні активи (абзац другий пп. 2.13 п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 25).

Витрати майбутніх періодів

1170

Сальдо Дт 39

Відображаються витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать до наступних звітних періодів (пп. 2.15 п. 2 розд. ІІ). Перелік витрат наведено в Інструкції № 291.

Інші оборотні активи

1190

Сальдо Дт 331, 332

Наводяться суми оборотних активів, які не включені до згаданих вище статей розділу «Оборотні активи» (пп. 2.14 п. 2 розд. ІІ)

Усього за розділом II

1195

 

 

Відображається загальна сума за розділом II. Оборотні активи:

р. 1100 + р. 1110 + р. 1125 + р. 1135 + р. 1155 + р. 1160 + р. 1165 + р. 1170 + р. 1190

III. НА, утримувані для продажу, та групи вибуття

1200

Сальдо Дт 286

Відображається вартість НА та груп вибуття, які утримуються для продажу, що визначається відповідно до П(С)БО 27 (пп. 2.16 п. 2 розд. ІІ)

Баланс

1300

 

Підсумок балансу: р. 1095 + р. 1195 +р. 1200 = р. 1300

Пасив балансу

Пасив

Код рядка

Сальдо рахунку

Порядок заповнення згідно НП(С)БО 25

1

2

3

4

I. Власний капітал

 

 

 

Зареєстрований (пайовий) капітал

1400

 Сальдо Кт 40

Наводиться зафіксована в установчих документах сума статутного капіталу підприємства з урахуванням суми внесків до оголошеного, але ще не зареєстрованого статутного капіталу.

Підприємства, для яких не передбачено фіксовану суму статутного капіталу, відображають у цій статті суму фактичного внеску власників до статутного капіталу підприємства (пп. 2.17 п. 2 розд.І І)

У цій статті також наводиться сума пайового капіталу (пайових внесків) членів споживчого товариства, спілок та інших організацій, внески засновників підприємства понад статутний капітал

Додатковий капітал

1410

Сальдо Кт 41, 42

Відображаються (пп. 2.18 п. 2 розд. ІІ):

  • сума дооцінки НА;
  • вартість безоплатно отриманих підприємством від інших юридичних або фізичних осіб НА;
  • види додаткового капіталу

Резервний капітал

1415

Сальдо Кт 43

Наводиться сума резервів, створених відповідно до законодавства або установчих документів за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства (пп. 2.19 п. 2 розд. ІІ)

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

1420

Сальдо Кт 441 (прибуток), або Сальдо Дт 442 (збиток)

Відображається сума нерозподіленого прибутку або непокритого збитку. Сума непокритого збитку наводиться в дужках та вираховується при визначенні підсумку власного капіталу (пп. 2.20 п. 2 розд. ІІ)

У першому місяці року переходу на застосування П(С)БО 25 сальдо рахунків 17 «Відстрочені податкові активи» і 54 «Відстрочені податкові зобов'язання» підлягає згортанню взаємною кореспонденцією цих рахунків із відображенням різниці на рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)»: Дт 54 – Кт 17 – взаємне згортання сальдо; Дт 441(442) – Кт 17 – відображення різниці на рахунку 44, якщо сальдо рахунку 17 перевищує сальдо рахунку 54; Дт 54 – Кт 441(442) – відображення різниці на рахунку 44, якщо сальдо рахунку 54 перевищує сальдо рахунку 17.
Згортання сальдо відстрочених податкових активів та відстрочених податкових зобов’язань здійснюється в разі переходу на П(С)БО 25, в іншому разі відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов'язання відображаються в Балансі окремими статтями необоротних активів і довгострокових зобов'язань (п. 14 П(С)БО 17).

Неоплачений капітал

1425

Сальдо Кт 45, 46 (в балансі суми наводяться в дужках)

Відображається сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу. Господарські товариства в цій статті також відображають вилучений капітал, тобто фактичну собівартість часток, викуплених у своїх учасників (пп. 2.21 п. 2 розд. ІІ)

Державні (казенні) та комунальні підприємства відображають передачу майна відповідно до Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженого наказом Мінфіну від 19.12.06 р. № 1213

Усього за розділом I

1495

 

 Відображається загальна сума за розд. I. Власний капітал: р. 1400 + р. 1410 + р. 1415 + р. 1420 (прибуток «+», збиток «-») – р. 1425

II. Довгострокові зобов'язання, цільове фінансування та забезпечення

1595

 Сальдо Кт 47, 48, 50-55

Наводиться (згідно з пп. 2.22 п. 2 розд. ІІ):

  • сума заборгованості підприємства банкам за отримані від них кредити;
  • сума довгострокової заборгованості підприємства за зобов'язаннями щодо залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки;
  • інші довгострокові зобов’язання;
  • сума залишку коштів цільового фінансування і цільових надходжень, отриманих з бюджету та інших джерел;
  • кошти, вивільнені від оподаткування у зв'язку з наданням пільг з податку на прибуток (для платників податку на прибуток);
  • суми забезпечення для відшкодування наступних витрат і платежів
У разі переходу підприємств на застосування НП(С)БО 25 до цієї статті на початок звітного року також включаються дані, наведені у статті «Відстрочені податкові зобов’язання» (рядок 1500 розділу «Довгострокові зобов’язання і забезпечення» Балансу (форма № 1) на кінець попереднього року

III. Поточні зобов'язання

 

 

 

Короткострокові кредити банків

1600

 Сальдо Кт 60, 684*, 31**

Відображається сума поточних зобов'язань підприємства перед банками щодо отриманих від них короткострокових позик. Зобов'язання за кредитами банків наводяться в Балансі з урахуванням належної на кінець звітного періоду до сплати суми процентів за їх користування (пп. 2.23 п. 2 розд. ІІ)

* Відображаються дані за субрахунком 684 «Розрахунки за нарахованими відсотками» за використання коштів, отриманих у кредит від банків. Нарахування процентів за овердрафт відображається також на субрахунку 684 (Дт 951 – Кт 684).
** ОВЕРДРАФТ (overdraft) – форма короткострокового кредиту в межах установленого банком ліміту, що дозволяє здійснювати розрахунки, коли у клієнта на поточному рахунку недостатньо коштів.
Якщо бухгалтер відображає овердрафт на рахунку 31 (лист Мінфіну від 29.12.03 р. № 31-04200-30-5/7021), то в ряд. 1600 відображається кредитове сальдо рахунку 31 – овердрафт.

Поточна кредиторська заборгованість за:
довгостроковими зобов'язаннями

1610

Сальдо Кт 61

Наводяться суми зобов'язань, які утворилися як довгострокові, але з дати балансу підлягають погашенню протягом 12 місяців (пп. 2.24 п. 2 розд. ІІ)

товари, роботи, послуги

1615

Сальдо Кт 63, 62

Відображається сума заборгованості постачальникам і підрядникам за матеріальні цінності, виконані роботи та отримані послуги, включаючи заборгованість, забезпечену векселями (пп. 2.25 п. 2 розд. ІІ)

У цій статті також відображається заборгованість постачальникам за невідфактуровані поставки (без супроводжувальних документів) і розрахунки з надлишку ТМЦ, який установлено під час їх приймання.

розрахунками з бюджетом

1620

Сальдо Кт 64 (641, 642)

Відображається заборгованість підприємства за всіма видами платежів до бюджету, включаючи суму податку з працівників підприємства (пп. 2.26 п. 2 розд. ІІ)

у тому числі з податку на прибуток

1621

Сальдо Кт 641 «Розрахунки за податком на прибуток»

У цій статті окремо наводиться поточна кредиторська заборгованість з податку на прибуток

розрахунками зі страхування

1625

Сальдо Кт 65 (651, 652, 654, 655)

Відображається сума заборгованості з відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуального страхування його працівників (пп. 2.27 п. 2 розд. ІІ)

розрахунками з оплати праці

1630

Сальдо Кт 66

Відображається заборгованість за нарахованою, але ще не виплаченою сумою оплати праці, а також за депонованою зарплатою (пп. 2.29 п. 2 розд. ІІ)

Доходи майбутніх періодів

1665

Сальдо Кт 69

Відображаються доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів (пп. 2.31 п. 2 розд. ІІ)

До доходів майбутніх періодів належать, зокрема, доходи у вигляді одержаних авансових платежів за здані в оренду основні засоби та інші необоротні активи (авансові орендні платежі), передплата газет, журналів, періодичнихі та довідкових видань, виручка від продажу квитків транспортних і театрально-видовищних підприємств, абонентна плата за користування засобами зв'язку тощо (Інструкція № 291)

Інші поточні зобов'язання

1690

Сальдо Кт 372, 378, 644, 67, 68 (без урахування субрахунків 684 стосовно відсотків за кредити банків, який відображається у р.1600 та субрахунку 680, який відображається у розд. ІV)

Відображаються суми зобов'язань, не включених до інших статей, наведених у розд. «Поточна кредиторська заборгованість» (пп. 2.30 п. 2 розд. ІІ):

  • заборгованість за одержаними авансами;
  • заборгованість засновникам у зв'язку з розподілом прибутку;
  • заборгованість пов'язаним сторонам;
  • сума валової заборгованості замовникам за будівельними контрактами

Усього за розділом III

1695

 

Відображається загальна сума за розд. IІІ. Поточні зобов'язання: р. 1600 + р. 1610 + р. 1615 + р. 1620 + р. 1625 + р. 1630 + р. 1665 + р. 1690

IV. Зобов'язання, пов'язані з НА, утримуваними для продажу, та групами вибуття

1700

Сальдо Кт 680

Відображаються зобов'язання, пов'язані з необоротними активами та групами вибуття, які утримуються для продажу, що визначаються відповідно до П(С) 27 (пп. 2.28 п. 2 розд. ІІ)

Баланс

1900

 

Підсумок балансу: р. 1495 + р. 1595 +р. 1695 + р. 1700 = р. 1900

Рядок 1900, графи 3 і 4 = рядок 1300, графи 3 і 4 (Методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 11.04.13 р. № 476)

Табл_Фінансова звітність малого підприємства.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали