Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо знову буде збій у СЕА ПДВ: як мінімізувати втрати

30.01.2019 1896 0 0

Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП

Для бухгалтерів, які працюють із ПДВ, не є секретом, що ледь не щомісяця в останні дні реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування (далі – ПН, РК) у СЕА ПДВ відбуваються збої. І хоча Верховний Суд не раз підтверджував, що платник ПДВ не повинен нести відповідальності (сплачувати штраф), якщо ПН/РК зареєстровано в ЄРПН несвоєчасно не з вини такого платника, для виграшу справи в суді важливо мати докази. Тож у цій статті розглянемо, як всебічно підготуватися до можливих збоїв у СЕА ПДВ (хоча сподіватимемося, що їх більше не буде!) та що  зробити у взаємовідносинах із контрагентами. Адже обізнаний – значить озброєний.

Зазначена проблема частково вже розглядалася, зокрема, тут «Акт камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації ПН/РК: як уникнути штрафу».

Нагадаємо, що в разі її виникнення важливо пам’ятати про норму п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК), де сказано: «Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Тобто для платника ПДВ важливими є два моменти:

1) ПН/РК направлено вчасно;

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали