Безповоротна фіндопомога: облік
У консультації «Безповоротна фіндопомога: укладаємо договір» розглянуто правові аспекти надання безповоротної фінансової допомоги (далі – БФД) підприємству. У цій статті ми розповімо, як відображати в обліку операції з надання коштів на безповоротній основі підприємству.
При отриманні БФД грішми підприємство повинне визнати дохід і відобразити його суму на субрахунку 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів».
Податок на прибуток. Платники цього податку визначають об'єкт оподаткування за даними бухобліку (п. 134.1 ПК). Значить, отримана сума обкладається податком за ставкою 18 %. І це недолік даного способу фінансування підприємства.
Єдинникам третьої групи доведеться сплатити із суми БФД єдиний податок. Адже згідно з п. 292.1 ПК доходом єдинника-юрособи є будь-який дохід, отриманий у грошовій формі.
ПДВ. Операція з надання БФД не є об'єктом обкладення ПДВ (п. 185.1 ПК).
Якщо фізособа вносить суму БФД готівкою в касу підприємства, тоді максимальна сума допомоги не повинна перевищувати 50 000 грн. на день (п. 1 Положення № 210). Суму, яка перевищує граничний розмір, можна внести через касу банку.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року