• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оренда рухомого майна у фізособи

18.06.2018 284 0 1

Продаж нерухомості
Продаж рухомого майна: нюанси оподаткування
Оренда нерухомості у фізособи

Найчастіше об'єктами оренди рухомого майна є транспортні засоби (далі – ТЗ), комп'ютерна техніка, інструменти та інше майно, що знаходиться у власності фізосіб. У консультації розглянемо, що треба враховувати при укладанні договору оренди рухомого майна з фізособою, як оформити передачу об'єкта в оренду та відобразити в обліку орендні операції.

Відповідно до ст. 799 ЦК договір оренди підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню у випадку оренди ТЗ, що належить фізособі, незалежно від строку оренди та статусу власника автомобіля (орендодавцями можуть бути, наприклад, засновник, працівник і непрацівник підприємства, родич власника автомобіля та інші особи). Якщо ж стороною договору оренди є підприємець, то договір не вимагає нотаріального посвідчення. Такої думки дотримується ВГСУ, який уважає, що правове регулювання підприємницької діяльності юросіб і фізосіб-СПД у даному випадку тотожне, а для договорів оренди ТЗ, укладених юрособами, ЦК і ГК не вимагають нотаріального посвідчення (п. 2.11 Постанови № 12).

Договори оренди іншого рухомого майна нотаріально засвідчувати не потрібно.

Які можуть бути наслідки, якщо договір оренди автомобіля не засвідчений нотаріусом?

Порушення вимоги про нотаріальне посвідчення договору спричиняє визнання договору недійсним (ст. 215 ЦК). Пояснимо цей момент.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали